PVC Boru Çeşitleri ve Ek Parçalar

PVC Boru Çeşitleri ve Ek Parçalar

/PVC boru çeşitleri; drenaj, sıhhi tesisat gibi çalışmalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeşiloğlu Boru, müşterilerine %100 garantili PVC borular sunuyor.

PVC boru çeşitleri, birçok alanda kullanılmaktadır. Su tesisatlarında önemli yere sahip olan PVC borular, ek parçalarıyla birlikte birçok tadilat işlemini gerçekleştirir. Örneğin, yapılara su tesisatı döşenirken PVC borulardan yararlanılır.

PVC boruların güvenilir, garantili ve kaliteli olması çok önemlidir. PVC borular yanma ve kırılma gibi durumlara karşı çok dayanıklıdır. Uzun ömürlü olan PVC borular, elektriği iletmezler. Bu bakımdan da kullanıcılarına güvenli kullanım sunarlar.

PVC borular, ileri teknolojiler kullanılarak tasarlanırlar. Doğru montajlandıkları takdirde verim tam elde edilir.

 

PVC Boru Çeşitleri Özellikleri Nelerdir?

 

PVC boru çeşitleri metal borularla kıyaslandığında daha avantajlı özelliklere sahiptir. PVC boruların avantajları şöyle sıralanabilir;

 1. Çok kısa sürede kurulurlar.
 2. Sıkıntı olduğunda hızlıca tespit edilebilir.
 3. PVC borularla ek parçaları sudaki koku ve tadı etkilemez. Bu sebeple kullanıcılarına mükemmel kullanım olanağı sunuyor.
 4. Eklem parçaları su geçirmez özelliğe sahiptir. Bu da sızıntı gibi durumlara karşı dayanıklı olmalarını sağlamıştır.
 5. Küs, pas vb. oluşumlara sebep olmaz. Çünkü suyla tepkimeye girmez.
 6. Daima temiz su elde edilir.
 7. Hafif olduğundan dolayı kolay kurulur, değiştirilir ve taşınır.
 8. Tesisat işlerinde kullanıcılara zaman ve maddi açıdan tasarruf sağlıyor.
 9. PVC boru ve ek parçaları hem aşınmalara hem de erozyona karşı dayanıklıdır.
 10. Endüstriyel ve ev atıklarına karşı da çok dayanıklı yapıya sahiptir.

PVC boru çeşitleri;

 1. Tarımsal sulama şebekeleri,
 2. Atık-pis su yönlendirme,
 3. Basınçlı içme suyu,
 4. Tahliye hatları,
 5. Temiz su,
 6. Havuz uygulamalarında kullanılmaktadır.

PVC borular, dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yapı yenileme, tadilat ve inşaat sektörlerinde çok sık kullanılmaktadır.

 

PVC Boru Ek Parçaları

 

PVC boru ek parçaları, tesisatlarda kullanılır. Bunun için özel aparatlardan yararlanılır. PVC ek parçaları;

 1. Dirsek,
 2. Vida,
 3. Çatal atık boruları,
 4. Hortum,
 5. Kombi bağlantı borularından oluşmaktadır.

PVC ek parçalar, tesisatların döşenmesinde kullanılır. PVC boruların tesisat döşemelerinde dayanıklı olmasında ek parçaların rolü çok büyüktür. PVC ek parçaların köşelerinde yer alan dirsekler, tesisatı işlevsel ve estetik açıdan öne çıkarıyor.

PVC çatal borular sayesindeyse atık suları kanalizasyona sorunsuz gönderilir. PVC boru çeşitleri ve ek parçalar, şebekedeki temiz suyu binaya taşır. Kullanımın ardından atık su, PVC borular sayesinde kanalizasyona taşınır. PVC boru ve eklentilerinin içerisindeki filtreler; şebeke suyunun içerisindeki atıkları, kirleri ve pislikleri arındırır.

 

PVC Boru ve Ek Parçaların Birleştirilmesi

 

PVC boru ve ek parçalar, farklı yöntemlerle tesisatlarda birleştirilir. PVC boru ve ek parça birleştirme yöntemleri şu noktalara göre seçilebilir;

 1. Kullanım amacı,
 2. Boru yapısı,
 3. Tesisat alanı,

PVC boru ve ek parçaları birleştirilirken yüzeylerinin mutlaka tozdan arındırılması gerekiyor. Artıkların temizlenmesi, sızıntıların önlenmesi ve sıkı şekilde bağlanması da çok önemlidir.

 

Flanşlı Birleştirme

İki PVC borunun conta ve kole yüzeyle birbirlerine bağlanmasını ifade eder. Flanşlı birleştirmede conta sızdırmazlık ekipmanına çok ihtiyaç vardır. Tesisatın tam kurulması için PVC boru ve ek parçalarının yanında ilave ekipmanlarda mutlaka kullanılmalıdır.

 

Dişli Bağlantılarla Birleştirme İşlemi

PVC boru ek parçaları uyumlu iki dişten oluşuyorsa vidalama yöntemiyle birleştirilebilirler. Bu da dişli bağlantılarla birleştirme işlemi olarak adlandırılır.

PVC boru ve ek parçaların birleştirilmesine dair bu yöntemde dolgu malzemelerinden yararlanılır. Birleştirmede dolgu malzemelerinin miktarı çok önemlidir. Az veya çok kullanılan dolgu malzemeleri tesisatta problemlere neden olabilir.

 

Contalı Birleştirme

PVC boru ek parçalar, contalı birleştirme yöntemiyle de birleştirilebilir. Bu birleştirme yönteminde contanın kaymamasına çok dikkat edilmelidir. Contalar birleştirilirken yuvalarına iyi şekilde yerleştirilmelidir.

 

PVC Boru Çeşitleri ve Ek Parçaların Fiyatları

 

PVC boru çeşitleri ve ek parçaların fiyatları; tasarım, kalite, uzunluk ve genişliğe göre belirleniyor. PVC borular, diğer boru türlerine kıyasla daha kullanışlıdır. PVC boruların fiyatları ek parçalarla birlikte biraz yükselebiliyor. Fakat ek parçalar olmadan borunun döşenmesi imkansızdır. İlerde sorun yaşamamak adına PVC borularla ek parçaları da mutlaka birlikte alınmalıdır.

PVC boru çeşitleri, metal destekli plastik borulara kıyasla daha uygun fiyatlıdır. İşlevsem kullanım olanağı sunan PVC borular, yüksek kalitede üretilirler. Yeşiloğlu Boru ile iletişime geçerek PVC boru çeşitleri ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Size Özel Çözümlerimiz Hakkında Konuşalım!

/assets/uploads/644778a4178a0168240554077.jpg
/assets/uploads/6447788e242e7168240551816.jpg
/assets/uploads/643822b45548d168140050036.jpg
/assets/uploads/643822a5dbce4168140048545.jpg
/assets/uploads/6438229bca667168140047592.jpg
/assets/uploads/643822745977d168140043676.jpg
/assets/uploads/643822635461f168140041958.jpg
logo
Hemen Ara
Whatsapp